Світ

Світовій економіці прогнозують глибоку кризу

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва прогнозує для світової економіки початок більш глибокої рецесії, ніж в 2009 році, у зв’язку з пандемією коронавіруса. Про це вона заявила у своєму відеозверненні 27 березня, за результатами зустрічі представників керуючого органу МВФ – Міжнародниго валютно-фінансівго комітета, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Ми переглянули перспективу зростання на 2020 і 2021 роки. Тепер стало зрозуміло, що ми вступили в рецесію – таку ж погану, або і гіршу, ніж у 2009 році”, – заявила глава МВФ.

За її словами, Фонд працює на проектом відновлення економік у 2021 році. На даний момент важливо локалізувати коронавірус, і не допустити перетворення проблем з ліквідністю в проблему платоспроможності. Основне занепокоєння МВФ полягає в існуванні ризику хвилі банкрутств і звільнень, які не тільки можуть підірвати відновлення, але і зруйнувати структуру суспільства.

Георгієва повідомила, що останнім часом Фонд отримав від різних країн понад 80 заявок на надзвичайне фінансування. 26 березня Виконавча рада МВФ затвердила перший з цих екстрених запитів для Киргизької Республіки. На цьому Фонд не має наміру зупинятися, тому окреслив чотири ключові напрямки для роботи по запобіганню впливу пандемії коронавіруса на економіку.

По-перше, Фонд пропонує подвоїти свої можливості з надзвичайного фінансування, спростити процеси і заповнити прогалину в пільговому фінансуванні.

По-друге, МВФ переглядає свої інструменти кредитування, з можливістю розширити використання запобіжних кредитних ліній або забезпечення короткострокових резервів ліквідності.

По-третє, Правління 26 березня схвалило зміни у застосуванні Цільового фонду захисту від стихійних лих (CCRT), який може полегшити боргове навантаження для беднейших країн-членов МВФ.

Крім того, МВФ прагне забезпечити позикові кошти за допомогою Нових угод про позики (NAB) і двосторонніх угод про позики.

Нагадаємо, 27 березня стало відомо, що Україна домовилася з МВФ про збільшення програм до 8 млрд доларів.

Президент Володимир Зеленський на переговорах з Міжнародним валютним фондом порушив питання про реструктуризацію боргів України.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close