Світ

Світові ціни на продовольство різко знижуються

Світові ціни на продовольство різко знижуються внаслідок скорочення попиту, пов’язаного з наслідками пандемії COVID-19. Про це повідомляється на сайті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, пише 1NEWS, посилаючись на Економічну правду.

Середнє значення індексу продовольчих цін FAO, котра відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на основні види продовольства, становило у березні 172, 2 пункти, що на 4,3 відсотки нижче, ніж було у лютому.

Індекс продовольчих цін FAO – це показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів. Він розраховується на основі середніх значень індексів цін на п’ять товарних груп: зернові, м’ясо, молочні продукти, рослинні масла і цукор.

“Зниження цін переважно обумовлюється тенденціями попиту, а не пропозиції. На тенденції попиту впливають все більш кепські економічні перспективи”, – сказав старший економіст FAO Абдолреза Аббассіан.

Найбільше падіння відзначається для індексу цін на цукор, що знизився на 19,1%. Серед причин – зниження попиту на споживання поза домом, що пов’язано з заходами щодо самоізоляції, а також зменшення попиту з боку виробників етилового спирту у зв’язку з різким падінням цін на сиру нафту. Організація також зазначила про суттєве падіння індексів рослинної олії, молока та зернових, зниження склало 12%, 3% та 1,9% відповідно.

Нагадаємо:

У березні відбулося зростання цін на окремі товари: м’ясо, гречку, туалетний папір, часник, лимони, цибулю та ліки.

Президент Володимир Зеленський заявив, що нестачі продтоварів не буде, і тому поки потреби в додаткових обмеженнях експорту немає.

Виробники хліба та борошна констатують підвищення цін на хлібобулочні вироби на 15-20% та зростання попиту до 40%. Для того щоб зберегти нинішній рівень цін виробники пропонують заборонити експорт зернової продукції.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close