Світ

Світова економіка швидко відновлюється після колапсу

Згідно з даними МВФ, цього року рівень падіння світової економіки може становити близько 4,4 відсотка, що на чотири десятих процентних пункту менше, ніж прогнозувалося в червні

Світова економіка краще долає наслідки пандемії COVID-19, ніж очікувалося раніше.

Така оцінка наводиться у жовтневому огляді світової економіки, опублікованому Міжнародним валютним фондом (МВФ), – інформує 1NEWS.

Згідно з даними МВФ, цього року рівень падіння світової економіки може становити близько 4,4 відсотка, що на чотири десятих процентних пункту менше, ніж прогнозувалося в червні.

“В результаті послаблення обмежень та швидкого розгортання політики підтримки у безпрецедентних масштабах з боку центральних банків та урядів у всьому світі глобальна економіка повертається з глибин свого колапсу в першій половині цього року (…) Криза однак ще далека від завершення”, – пояснила шеф-економістка фонду Гіта Гопінат.

Вона додала, що “бідні стають ще біднішими, і цього року очікується, що близько 90 мільйонів людей опиняться у злиднях.

“Вихід із цього лиха, ймовірно буде тривалим, нерівномірним та вельми непередбачуваним”, – додала Гопінат.

Що стосується Єврозони, то, за прогнозом МВФ, її сукупний ВВП знизиться цього року на 8,3 відсотка. Тут найбільше падіння прогнозується для Італії та Іспанії – 10,6 і 12,8 відсотка відповідно. У Франції очікується зниження економічної активності на 9,8 відсотка. Німецька економіка “просяде” на 6 відсотків.

У США очікується спад економіки на 4,3 відсотки, а економічне падіння в Японії становитиме 5,3 відсотка. Прогноз МВФ щодо Великобританії оцінює цьогорічне зниження ВВП на 9,8 відсотка.

Для Індії нинішній прогноз ще драматичніший за попередній – мінус 10,3 відсотка. Економіки Росії та Бразилії цього року втратять 4,1 та 5,8 відсотка відповідно до попереднього року, розрахували в МВФ. Для України економічний спад очікується на рівні 7,2 відсотка, підрахували в МВФ.

Натомість економіка Китаю зросте на 1,9 відсотка, прогнозують у МВФ.

Відновлення світової економіки у 2021 році, на думку МВФ, відбуватиметься дещо менш високими темпами, ніж очікувалось у червні – 5,2 відсотка замість 5,4 відсотка.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button