Світ

Суд у Білорусі засудив нобелівського лауреата до десяти років ув’язнення

Суд у Білорусі засудив нобелівського лауреата до десяти років ув язнення

Фото: spring96.org

Білоруський правозахисник Алесь Біляцький

Голову правозахисної організації Вясна Алеся Біляцького звинуватили у контрабанді та фінансуванні заворушень.

 

Суд Ленінського району Мінська засудив нобелівського лауреата, керівника правозахисного центру Вясна Олеся Біляцького до десяти років позбавлення волі із відбуванням покарання у виправній колонії посиленого режиму. Про це 3 березня повідомила прес-служба організації.

 

Крім того, він має сплатити штраф у дохід держави на суму 185 тисяч білоруських рублів (близько 2,7 мільйона гривень).

 

Представники Вясни Валентин Стефанович і Володимир Лабкович, які проходили з Біляцьким у справі, засуджені на дев’ять і сім років ув’язнення в колонії посиленого режиму відповідно.

 

Дмитру Соловйову, який перебуває за межами Білорусі, визначено покарання у вигляді восьми років позбавлення волі заочно.

 

Вони також засуджені до штрафів у розмірі 111 тисяч білоруських рублів (близько 1,6 мільйона гривень). Крім того, суд ухвалив стягнути в солідарному порядку з Біляцького, Стефановича, Лабковича та Соловйова суму у розмірі 752 438 рублів (близько 11 мільйонів гривень), яку вони нібито “отримали злочинним шляхом”

 

Рішення суду може бути опротестовано протягом десяти діб.

 

У правозахисному центрі нагадали, що представники Вясни були затримані у липні 2021 року, розгляд їхньої кримінальної справи розпочався 5 січня 2023 року.

 

Учасників організації звинуватили у контрабанді організованою групою (ч. 4 ст. 228 КК Білорусі) та фінансуванні групових дій, що грубо порушують громадський порядок (ч. 2 ст. 342 КК Білорусі). Жоден із них своєї провини не визнав.

 

Наголошується, що у матеріалах справи 284 томи – це рекордний за обсягом політичний процес.

 

За версією слідства, Біляцький, Стефанович, Лабкович і Соловйов з 4 квітня 2016 року по 14 липня 2021 року на території Литви перевели в готівку гроші, що надійшли від різних структур і фондів, на банківські рахунки контрольованої ними іноземної організації в сумі не менше 201 тисячі євро і 54 тисяч доларів. Потім ці кошти за допомогою інших осіб були без декларування поетапно переміщені через митний кордон Євразійського економічного союзу.

 

Згідно з матеріалами справи, у зазначеному складі та з іншими особами фігуранти “готували громадян до участі у групових діях, які грубо порушують громадський порядок, а також здійснювали фінансування та матеріальне забезпечення таких дій під виглядом правозахисної і благодійної діяльності”.

 

Зазначимо, що у 2011 році Біляцького було засуджено до 4,5 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму за ухилення від сплати податків із коштів, які перебували в закордонних банках. У червні 2014 року його достроково звільнили.

 

Як повідомляв Кореспондент.net, у жовтні 2022 року Норвезький нобелівський комітет присудив Нобелівську премію миру Біляцькому, російській правозахисній організації Меморіал та українській правозахисній організації Центр громадянських свобод.

 

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button