Світ

Столтенберг повідомив, як НАТО захищатиметься від російських ракет

НАТО цього року відповість на розміщення російських крилатих ракет з ядерною зброєю в Європі, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

“Коли йдеться про SSC-8, то ми будемо працювати над системами ППО і протиракетної оборони, над звичайними озброєннями, над підвищенням боєготовності і продовженням термінів попередження”, – заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Міністри оборони країн НАТО вже погодили відповідні кроки.

“Розгорнувши крилаті ракети SSC-8, Росія порушила договір про РСМД. Це частина російської стратегії – вкладати значні кошти в нові сучасні можливості, включаючи нову сучасну ядерну зброю”, – сказав Столтенберг.

Читайте також

За його словами, кроки НАТО у відповідь є адекватними і спрямованими на захист Альянсу.

Столтенберг також підкреслив, що НАТО не має наміру розгортати нові ядерні ракети наземного базування в Європі.

За його словами, іншою метою є зміцнення контролю над озброєннями.

Причиною розширення можливостей НАТО щодо стримування і оборони є припинення дії контракту РСМД на відмову від наземних систем середньої дальності. Він закінчився минулого літа, тому що США і інші партнери по НАТО вважають, що Росія вже багато років порушує угоду своєю системою SSC-8. Вона здатна стріляти крилатими ракетами, які можуть бути оснащені ядерними боєголовками і можуть пролетіти понад 2000 кілометрів. Москва відкидає це і заявляє, що дальність дії системи становить менше 500 кілометрів.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close