Світ

Стали відомі орієнтовні дати оголошення вироку у судовій справі про збитий малазійський “Боїнг” на Донбасі у 2014 році

Нині розглядається три можливих дати ухвалення рішення

Головуючий суддя в справі про збитий боїнг рейсу MH17 Гендрік Стейнгаус оголосив можливі дати ухвалення вироку в цій справі.

За його словами, нині розглядається три можливих дати ухвалення рішення, – інформує 1NEWS.

“Зазвичай суду потрібно два тижні, щоб ухвалити своє рішення, але в цій справі це неможливо. Тому рішення не буде ухвалено в червні 2022 року. Як довго це займе, поки що невідомо, тому суд зарезервував три дати: 22 вересня, якщо не буде готове, то 17 листопада або ж 15 грудня 2022 року”, – повідомив Стейнгаус, анонсуючи порядок денний майбутніх слухань, зокрема в частині можливої дати оприлюднення вироку.

Нинішній блок процесу відведений родичам, які використовують своє право говорити, а це – понад 90 осіб, для чого суд зарезервував три тижні.

Стейнгаус нагадав, що в Нідерландах право говорити родичам у судових засіданнях існує з 2005 року.

“Заяви такого роду допомагають оцінити наслідки таких подій. Ми не лише обговорюємо наслідки події, але їхнє бачення подій як таких”, – пояснив він.

Суддя також наголосив, що виступи родичів жертв є вкрай емоційними, тому що вони втратили рідних, а по-друге, тому що МН17 був збитий.

“Причина, за якою він був збитий, хто віддав наказ, і той факт, що на ці запитання ще не відповіли, тому їхня скорбота та злість зростає”, – сказав Стейнгаус.

Як повідомлялося, 9 березня 2020 року в Нідерландах у судовому комплексі “Схіпхол” поблизу Амстердама розпочався судовий процес над чотирма обвинуваченими в збитті рейсу МН17 авіакомпанії Malaysia Airlines. На лаві підсудних мали перебувати троє громадян Росії та один українець – Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов та Леонід Харченко. Утім, суд проходить за відсутності обвинувачених. Лише один із них – Пулатов, представлений адвокатами з нідерландської фірми.

Нагадаємо, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс МН17 Амстердам – Куала-Лумпур, був збитий у небі над непідконтрольною Києву частиною Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 людей, що перебували на борту, загинули. Дві третини пасажирів – піддані Нідерландів. Причини катастрофи розслідує Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер збили ракетою, запущеною із ЗРК “Бук”, а два роки тому оголосила про приналежність “Бука” до російської 53 зенітно-ракетної бригади, що дислокується в Курську.

19 травня 2019 року було названо чотирьох підозрюваних у причетності до загибелі авіалайнера: Гіркін (Стрєлков), Дубінський, Пулатов та Харченко, яких було оголошено в міжнародний розшук. Їх обвинувачують у вбивстві 298 пасажирів літака і його аварії.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button