Світ

Стало відомо, коли запрацюють сертифікати вакцинації від коронавірусу

Сертифікати вакцинації від коронавірусу повинні почати працювати з 1 липня 2021 року. Про це повідомив голова Національного технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій, передає 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Електронні сертифікати дозволять українцям в умовах пандемії вільніше подорожувати країнами Євросоюзу.

“Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров’я впроваджує такі електронні сертифікати. Тому що, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для стурбованості”, – підкреслив Лапій.

Невакциновані українці не повинні боятися закриття в’їзду в ЄС. Вони будуть здавати ПЛР-тест, експрес-тест або перебувати на ізоляції. Він уточнив, що термін дії сертифіката буде залежати від кількості доз вакцини.

“Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде прийнято рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз – одна або дві. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні від Covid-19 вже є в електронній базі даних”, – пояснив він.

Після повернення в Україну громадяни можуть користуватися тим же сертифікатом, не проходячи ПЛР-тестування.

“Ідея в тому, щоб після повернення ви користувалися цим же електронним сертифікатом про вакцинацію, оскільки ви вакциновані, і у нього немає терміну давності. Поки це не працює в Україні, як і в багатьох інших країнах”, – сказав експерт.

На польсько-українському кордоні громадяни України зможуть вакцинуватися від коронавірусу. Пункти вакцинації запрацюють з вівторка, 8 червня, заявив директор медичного центру “Медик” з Жешува Станіслав Мазур.

Back to top button