Світ

Стало відомо, коли у лютому слід чекати на магнітні бурі

Кожні 11-12 років Сонце входить в фазу сонячного максимуму. Перехід до цієї фази супроводжується меншою кількістю сонячних спалахів та плям, що виникають на поверхні Сонця. Однак це не означає, що активність центру Сонячної системи стихає або слабшає, передає Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця. Про це пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Через те, що нині Сонце переживає період сонячного мінімуму, магнітних бур у лютому 2020 року не очікується. Згідно з прогнозом, найбільша активність спостерігатиметься 3,4 та 5 лютого. Втім вона занадто слабка та не досягає до рівня G1, тобто до магнітної бурі найслабшого рівня.

Попри те, що щомісяця багато людей скаржаться на погане самопочуття в період магнітних бур, зв’язок між сонячною активністю та станом здоров’я людини поки що не підтверджений науковцями.

Й не можна не врахувати таке явище, як полярне сяйво. Річ у тім, що коли електромагнітна активність досягає нашої планети, то починає взаємодіяти з її магнітним полюсом, завдяки чому виникає таке магічне видовище як полярне сяйво.

На цю подію щосезону з’їжджаються натовпи туристів, але сумнівно, що в кожного з них щоразу болить голова. Й загалом, фахівці схиляються до думки, що чутливість людини до магнітних бур малоймовірна, адже магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив Сонця.

Впродовж одного з досліджень фахівці проаналізували 63 мільйони твітів, у яких користувачі скаржились на мігрень чи головний біль, проводячи паралель з графіком сонячної активності. Як виявили результати дослідження, період активності повідомлень та графік магнітних бур абсолютно не збігався.

Нагадаємо, археологи знайшли в Італії “князівську гробницю” зі скарбами, але без скелета.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close