Світ

Стало відомо, коли туристи зможуть літати у космос

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) уклало контракт з приватною космічною компанією Axiom Space про підготовку першого приватного польоту астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Про це повідомляє прес-служба NASA, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“NASA відкрило космічну станцію для комерційної діяльності, включаючи польоти приватних астронавтів, в рамках свого плану з розвитку надійної і конкурентоспроможної економіки на низькій навколоземній орбіті…Забезпечення польотів приватних астронавтів на станцію – важливий крок до стимулювання попиту на комерційні послуги пілотованих космічних польотів, щоб NASA могло бути одним з багатьох клієнтів на низькій навколоземній орбіті”, – йдеться в повідомленні.

Космічний політ під назвою Axiom Mission 1 (Axi-1) планується запустити не раніше січня 2022 року. Місія на борту орбітального комплексу триватиме вісім днів. Екіпаж Axiom Space запускатиме з Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді.

Нагадаємо, 18 лютого марсохід NASA Perseverance з прикріпленим до його “черева” вертольотом Ingenuity Mars приземлився на Марсі.

19 квітня американське космічне агентство вперше успішно запустило мініатюрний вертоліт на Марсі. Ingenuity піднявся над поверхнею Марсу приблизно на 3 м і протримався на цій висоті близько 30 секунд. Вертоліт передав на Землю знімки зі своєї камери і дані з марсохода Perseverance.

Back to top button