Світ

Стали відомі переможці парламентських виборів у Швеції

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен запросив опозицію до переговорів і закликав до співпраці заради держави

У Швеції на виборах до парламенту, що відбулися у неділю, 9 вересня, найбільшу кількість голосів виборців, а саме 28,4, здобула правляча Соціал-демократична партія. Такі попередні результати підрахунку 99,8 голосів виборців було оприлюднено у ніч на понеділок, 10 вересня. Водночас для соціал-демократів – це найгірший за останні понад 100 років результат, – повідомляє 1NEWS.

На другому місці розташувалася правоцентристська Помірна коаліційна партія, що отримала 19,8 відсотка голосів. З найкращим результатом у своїй історії, на третій позиції, опинилася антиіммігрантська правопопулістська сила “Шведські демократи”. За неї віддали голоси 17,6 відсотка виборців.

Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен запросив опозицію до переговорів і закликав до співпраці заради держави.

Нагадаємо, що у парламенті Швеції – 349 місць. Досі провідні політичні сили категорично виключали створення урядової коаліції з правими популістами. Посилення позицій правопопулістів пояснюють зростанням антиіммігрантських настроїв у країні. Лише 2015 року Швеція з 10-мільйонним населенням прийняла майже 160 тисяч шукачів притулку. В розрахунку на кількість населення це – найвищий показник серед країн-членів ЄС.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close