Світ

США виведуть 12 000 військових з Німеччини

Близько 6400 американських військових відправлять назад у США, а ще 5600 мають перекинути в інші країни-члени НАТО, як-от Італію і Бельгію, а також - за умови укладення відповідних домовленостей - до Польщі та країн Балтії

Сполучені Штати Америки виведуть 11 900 військовослужбовців з Німеччини.

Про це повідомляє 1NEWS.

Близько 6400 американських військових відправлять назад у США, а ще 5600 мають перекинути в інші країни-члени НАТО, як-от Італію і Бельгію, а також – за умови укладення відповідних домовленостей – до Польщі та країн Балтії.

Це рішення найбільше зачепить американську військову базу у Штутгарті у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Військові повинні будуть її покинути “якнайшвидше”, можливо, протягом “тижнів”, зазначив Еспер.

Американські військові бази розміщені також в інших німецьких федеральних землях – в Рейнланд-Пфальці та Баварії. Військова присутність США десятиліттями впливала на економічний розвиток цих регіонів. Зокрема, на військових базах США у Німеччині працюють тисячі місцевих німців.

Згідно з оцінками, лише військово-повітряна база США Рамштайн щороку генерує в регіональній економіці 2 мільярди доларів.

Також США перенесуть штаб-квартиру Європейського командування збройних сил США (Eucom) з німецького міста Штутгарт у Баден-Вюртемберзі в бельгійське місто Монс.

Нагадаємо, що 15 червня президент США Дональд Трамп підтвердив намір скоротити чисельність американських військовослужбовців у Німеччині до 25 тисяч осіб. Рішення обумовлене тим, що Берлін “не виконав зобов’язань” щодо фінансування НАТО, пояснив тоді Трамп. Зараз у Німеччині розміщені близько 35 тисяч солдатів і офіцерів Сполучених Штатів Америки. Отже, США виведуть з ФРН навіть більше військ, ніж планувалося спочатку.

План глави Білого дому викликав критику як експертів представлених в німецькому Бундестазі партій, так і генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. У США низка сенаторів з обох партій запропонували законодавчо обмежити використання бюджетних коштів для виведення частини американських військовослужбовців з ФРН.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close