Світ

США висунули зустрічні умови переговорів керівництву Росії

США готові до переговорів з РФ щодо ситуації з безпекою в Європі за дотримання принципу взаємності та за умови залучення до діалогу країн ЄС, передає 1news з посиланням на lenta.ua.

Така заява з’явилася на сайті Білого дому після розмови радників президентів Сполучених Штатів та Росії Джейка Саллівана та Юрія Ушакова у понеділок, 20 грудня.

Салліван наголосив на готовності США брати участь у дипломатичних переговорах кількома каналами, включаючи двосторонню взаємодію – Раду НАТО-Росія та ОБСЄ.

“Він (Салліван – ред.) чітко дав зрозуміти, що будь-який діалог повинен базуватися на взаємності та враховувати наші занепокоєння щодо дій Росії та відбуватися у повній координації з нашими європейськими союзниками та партнерами”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у Білому домі заявили, що суттєвий прогрес може відбутися лише в умовах деескалації, а не ескалації.

17 грудня МЗС РФ оприлюднило проекти угоди з НАТО та договори зі США про так звані гарантії безпеки, які передбачають відмову від подальшого розширення альянсу та вступу до нього України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відкинув вимогу Росії щодо членства України в НАТО. Він вкотре наголосив, що процес інтеграції України до блоку є суверенною справою України та країн-учасниць НАТО.

 

 

 

 

 

Back to top button