Світ

США та Великобританія запровадила нові санкції проти Білорусі

США запровадили санкції щодо 43 громадян, а Великобританія проти 27 громадян Білорусі

Держдепартамент США запровадив санкції щодо 43 громадян Білорусі, “відповідальних за підрив демократії”, позбавивши їх права на в’їзд в США.

Про це вказано в заяві держсекретаря Ентоні Блінкена, – інформує 1NEWS.

У Держдепі не уточнили імена людей, по відношенню до яких ввели обмеження, відзначивши, що це високопоставлені співробітники сектору юстиції, керівники правоохоронних органів та рядові співробітники, що затримували учасників акцій протесту в Білорусі, а також судді, які виносили вироки відносно протестуючих, прокурори і працівники вищих навчальних закладів.

Блінкен зазначив, що США стурбовані тим, що влада Білорусі продовжує чинити тиск на мирних демонстрантів, активістів та журналістів.

Держсекретар підкреслив, що 16 лютого в Білорусі пройшли обшуки в правозахисній організації “Вясна”, Білоруської асоціації журналістів і в незалежних профспілках, а 18 лютого співробітниць польського телеканалу “Белсат” Дарину Чульцову і Катерину Бахвалова засудили до двох років колонії за стрім мітингу в Мінську.

Про нові санкції через ситуацію в Білорусі також оголосила влада Великої Британії. У новий список санкцій увійшли 27 осіб — це чиновники, співробітники правоохоронних органів і державних ЗМІ.

Зокрема, під санкції Великої Британії потрапили глава Бєлтелерадікомпанії Іван Ейсмонт, генпрокурор Андрій Швед, голова Ради Республіки (верхньої палати парламенту) Наталія Качанова, міністр інформації Ігор Луцький, віцепрем’єр Анатолій Сівак, суддя Олена Живіця, що виносила судові рішення проти протестуючих і журналістів, які висвітлювали демонстрації.

Активи учасників санкційного спику у Великій Британії в разі виявлення підлягають заморожуванню.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button