Світ

США розробили план управління сектором Гази після війни – ЗМІ

США розробили план управління сектором Гази після війни - ЗМІ

Фото: Samar Abu Elouf for The New York Times

Видання зазначає, що будь-яка стратегія, висунута США, зіткнеться з численними перешкодами, включаючи ізраїльський скептицизм

Білий дім схиляється до думки про те, що влада над сектором має перейти адміністрації Палестинської автономії.

Адміністрація президента США Джо Байдена розробила багатоетапний план, який передбачає, що оновлена адміністрація Палестинської автономії зрештою здобуде контроль над сектором Гази після війни. Американські офіційні особи розглядають його як найкращий із поганих варіантів. Про це повідомляє Politico.

Держсекретар Ентоні Блінкен та інші представники адміністрації публічно заявили, що Палестинська адміністрація повинна управляти сектором Гази. Проте вони вже зіткнулися з опором прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, який фактично виключив майбутню роль адміністрації Палестинської автономії в секторі Гази.

Ізраїльські офіційні особи здебільшого не бажають обговорювати будь-що крім нинішньої війни. Однак американські стратеги, які розробляють ці плани, продовжують повертатися до адміністрації Палестинської автономії, що керує частинами Західного берега. За їхніми словами, це найреальніший варіант.

“Ми застрягли. Існує сильна політична перевага, щоб Палестинська адміністрація відігравала керівну роль у Секторі Газа, але має серйозні проблеми з легітимністю і можливостями”, – пояснили в Держдепартаменті.

Широка концепція полягає у багатоетапній реконструкції Гази після того, як закінчаться тяжкі бої між ізраїльськими військами та бойовиками ХАМАС. Чиновники підкреслили, що ідеї, що висуваються, тільки зароджуються і залежать від багатьох непередбачуваних змінних. Офіційні особи США очікують, що важкі бої триватимуть щонайменше ще кілька тижнів.

Видання зазначає, що будь-яка стратегія, висунута Сполученими Штатами, зіткнеться з численними перешкодами, включаючи ізраїльський скептицизм і розчарування арабів, хоча регіональні гравці та аналітики загалом погоджуються з тим, що Вашингтону доведеться грати вирішальну роль на повоєнному етапі.

За словами іншого представника США, Організація Об’єднаних Націй могла б зіграти свою роль у Газі на повоєнному етапі принаймні на гуманітарному фронті. Однак ізраїльський уряд вважає її упередженою стосовно ізраїльтян.

Єдине, що Сполучені Штати надіються побачити, – більш чіткий осуд ХАМАС з боку арабських правителів, багато з яких приватно засуджують ісламістське бойове угруповання, яке вони розглядають як потенційну загрозу своїм власним урядам.

Нагадаємо, Ізраїль планує створити буферну зону на кордоні сектору Гази, щоб запобігти майбутнім можливим атакам після завершення війни. Тель-Авів проінформував про свої плани низку арабських країн.

Боррель: Ряд країн обурені різними підходами ЄС до війн в Україні й Газі

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button