Світ

США презентували нову крилату ракету Tomahawk

В нову ракету інтегрована ціла низка істотних нововведень, серед яких можливість атаки як стаціонарних наземних, так і рухомих морських цілей

США вперше представили за кордоном нову крилату ракету Tomahawk R/UGM-109 Block IV морського базування, запускається з надводних кораблів і підводних човнів. Про це повідомляє 1NEWS.

 

В нову ракету інтегрована ціла низка істотних нововведень, серед яких можливість атаки як стаціонарних наземних, так і рухомих морських цілей, що забезпечується нової головкою самонаведення. Можливість атаки морських рухомих цілей, як уточнили розробники, буде реалізована з 2022 року для варіанту ракети з позначенням Maritime Strike Tomahawk (MST).

Крім того, ракета є тепер сетецентричною зброєю: її обладнанали двосторонньою лінією передачі даних, що дозволяє передавати і отримувати інформацію після пуску. З будь-якого вузла інформаційної системи може вестися контроль за польотом ракети і передача на її борт оновленої інформації про цілі. Ракета, таким чином, отримала можливість перенацілювання в польоті.

До теперішнього часу на заводі Raytheon в Тусоні (штат Арізона) випущено більше 4 тис. крилатих ракет Tomahawk, 2300 з яких були застосовані в бойових умовах з 1991 по 2018 рік.

Ракета Block IV має 15-річний строк служби, після якого повертається на завод-виробник для заміни ряду компонентів, повторної сертифікації та постачання ВМС США на чергові 15 років.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close