Світ

США позбавили Туреччину торговельних пільг

Президент США Дональд Трамп у четвер, 16 травня, підписав прокламацію, яка проголошує низку заходів економічного характеру щодо Туреччини, інформує 1NEWS з посиланням на DW.

Зокрема, глава Білого дому припинив дію режиму торговельних преференцій, запровадженого у 1975 році. Разом із тим Трамп наполовину — до 25 відсотків — зменшив тарифи на імпорт турецької сталі.

“Я вирішив, що доцільно з 17 травня 2019 року позбавити Туреччину статусу країни, що розвивається — з урахуванням рівня її економічного розвитку”, – наголосив американський лідер.

До цього Туреччина підпадала під дію Єдиної системи торгових преференцій, що передбачала зниження мит на низку товарів. Перегляд цієї політики почався в серпні 2018 року. Тоді адміністрація Трампа ввела 50-відсоткове мито на турецьку сталь, щоб натиснути на країну та змусити її звільнити американського пастора Ендрю Брансона, який провів під арештом два роки за обвинуваченням у шпигунстві та тероризмі. У результаті священика випустили із в’язниці 11 жовтня 2018 року.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close