Світ

США підвищили ввізне мито на деякі європейські товари

Вашингтон з 18 жовтня запровадить додаткові 10-відсоткові мита на європейські літаки та 25-відсоткові - на низку сільськогосподарських і промислових товарів

Торговельний представник США Роберт Лайтхайзер оголосив про запровадження нових ставок ввізного мита на низку товарів з Європейського Союзу (ЄС).

Про це повідомляє 1NEWS.

Як заявив американський торговельний представник ввечері в середу, 2 жовтня, Вашингтон з 18 жовтня запровадить додаткові 10-відсоткові мита на європейські літаки та 25-відсоткові – на низку сільськогосподарських і промислових товарів, що імпортуються з ЄС. У переліку продуктів харчування, на які поширюватимуться нові мита, опинилися, зокрема, вино, сир, вершкове масло, оливкова олія та кава.

У такий спосіб Вашингтон відреагував на рішення Світової організації торгівлі (СОТ), що підтвердила напередодні неправомірність надання європейцями дотацій для компанії Airbus. Це нібито завдало значних збитків американській компанії Boeing.

Нововведення стосуватимуться насамперед продуктів та виробів з тих європейських країн, котрі були найбільше причетні до надання дотацій європейській аерокосмічній компанії, а саме Німеччини, Франції, Іспанії та Великобританії, пояснив Лайтхайзер. Утім, якщо поглянути на перелік товарів, які підпадають під дію нових ставок ввізного мита, то стає зрозуміло, що нововведення зачіпатимуть імпорт з усього ЄС.

Хоч СОТ дозволила Вашингтону обкласти додатковим митом у розмірі до 100 відсотків європейські товари на загальну суму 7,5 мільярда доларів США, Роберт Лайтхайзер запевнив, що США свідомо не збираються максимально використовувати дозволену ставку.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button