Світ

США мають намір ввести санкції проти батальйонів ЦАХАЛу – NYT

США мають намір ввести санкції проти батальйонів ЦАХАЛу - NYT

Фото: IDF

ЦАХАЛ проводить наземну операцію в Секторі Газа

В Ізраїлі вважають, що запровадження санкцій проти ізраїльських військових підрозділів створить “небезпечний прецедент”.

Сполучені Штати розглядають можливість запровадження санкцій проти одного або кількох батальйонів ізраїльської армії, звинувачених у порушеннях прав людини під час операцій на окупованому Західному березі річки Йордан. Про це у неділю, 21 квітня, пише The New York Times.

В Ізраїлі відреагували на цю інформацію. Зокрема, прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху, назвав ймовірне застосування санкцій проти представників ізраїльської армії адміністрацією президента США Джо Байдена “вершиною абсурду та морального падіння”.

Натомість The New York Times пояснює, що можливе запровадження санкцій проти батальйону “Нецах Єгуда” та інших підпадає під так званий закон Ліхі 1997 року, який забороняє іноземним військовим підрозділам, звинуваченим у порушеннях прав людини, отримувати допомогу або навчатися у США. 

“Нецах Єгуда”, який в звинуватили у насильстві проти палестинців на Західному березі річки Йордан, був заснований для ультраортодоксальних євреїв. Батальйон також залучив інших релігійних бійців, у тому числі крайніх націоналістів із руху поселенців на Західному березі.

Один із найкричущіших епізодів, приписуваних батальйону “Нецах Єгуда”, пов’язаний із загибеллю 78-річного американця палестинського походження, якого члени підрозділу, за інформацією журналістів, затримали, зв’язали рот і наділи наручники під час нічного рейду на його село в січні 2022 року.

Розтин показав, що чоловік, Омар Абдельмаджед Асад, помер від серцевого нападу, викликаного стресом під час утримання. 

Після розслідування випадку до дисциплінарної відповідальності було притягнуто трьох командирів підрозділу. Але проти солдатів не було висунуто жодних кримінальних звинувачень, оскільки, як тоді заявили військові, не було знайдено причинно-наслідкового зв’язку між смертю Асада та недоліками в поведінці солдатів.

Нагадаємо, 7 квітня стало відомо, що армія оборони Ізраїлю припинила активне наземне вторгнення і виходить з півдня Сектору Газа. На місці залишилася лише одна армійська бригада, завданням якої є безпека коридору, що зв’язує південь Ізраїлю з узбережжям Гази.

У Білому домі заявили, що вихід військових Ізраїлю з південної частини сектору Гази проводять для переоснащення особового складу, а також для його відпочинку і це необов’язково вказує на будь-які нові операції.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button