Світ

США і Польща укладають угоду про розширену співпрацю у сфері оборони

Угода дозволить збільшити постійну американську ротаційну присутність у Польщі приблизно на тисячу військових - на додаток до вже присутніх там 4500 військових

США та Польща завершили переговори щодо Угоди про розширену оборонну співпрацю (Enhanced Defense Cooperation Agreement, EDCA).

Про це повідомляє 1NEWS.

“EDCA відображає загальне бачення, викладене в спільних деклараціях, підписаних президентами Дональдом Трампом і Анджеєм Дудою в 2019 році”, – наголосили в американському оборонному відомстві.

Цей документ є необхідною правовою базою, торкається інфраструктурних аспектів, а також питань розподілу військового тягаря між союзниками з метою “поглиблення оборонного співробітництва” в рамках EDCA, уточнили в Пентагоні.

Угода дозволить збільшити постійну американську ротаційну присутність у Польщі приблизно на тисячу військових – на додаток до вже присутніх там 4500 військових.

Вашингтон переконаний, що EDCA “зміцнить НАТО, посилить стримування Росії”, “заспокоїть союзників” Вашингтона і “поліпшить стратегічну та оперативну гнучкість” Сполучених Штатів.

У Пентагоні також наголошують, що одним із завдань угоди є зміцнення східного флангу Північноатлантичного альянсу в безпосередній близькості до Чорного моря.

“Ми вітаємо учасників переговорів з цієї важливою віхою для американо-польських відносин і нашої колективної трансатлантичної безпеки”, – підсумували в американському оборонному відомстві.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close