Світ

США готують вихід з договору щодо “відкритого неба”

Адміністрація президента США Дональда Трампа, як  очікується незабаром оголосить про планивийти з Договору про “відкрите небо”, передає 1NEWS з посиланням на “Європейську правду“.

Рішення про вихід з договору, який був підписаний в 1992 році, набув чинності у 2002 році і дозволяє 34 державам-членам здійснювати неозброєні спостережні польоти над територіями один одного, може вплинути на здатність американських військових вести повітряне спостереження за Росією та іншими країнами-членами.

Договір використовується для перевірки угод про контроль над озброєннями, за даними агентства США щодо зменшення загрози оборони, що входить до Міністерства оборони.

На думку Держдепартаменту, договір ” спрямований на зміцнення взаєморозуміння і довіри шляхом надання всім учасникам, незалежно від їх чисельності, прямої ролі в зборі інформації з допомогою аерофотозйомки про збройні сили та діяльність, що представляє для них інтерес.”

Це може стати останнім великим міжнародним договором, від якого відмовилася адміністрація. У серпні США офіційно вийшли з Договору про ядерні сили середньої дальності з Росією, поклавши край епохальному пакту про контроль над озброєннями, що обмежив розробку ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 кілометрів.

Аналітики побоюються, що розвиток подій, ймовірно, викличе нову гонку озброєнь з Москвою.

 

 

 

Back to top button