Світ

Співпраця РФ та КНДР викликає занепокоєння – Столтенберг

Співпраця РФ та КНДР викликає занепокоєння - Столтенберг

Фото: dpa/Thibault Camus

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг

РФ і КНДР підписали угоду про “всеосяжне стратегічне партнерство”, прагнучи розширити економічне і військове співробітництво і зміцнити “єдиний фронт” проти Вашингтона.

Північноатлантичний Альянс глибоко стурбований тим, що Росія допомагає Північній Кореї з розвитком ракетної та ядерної програм в обмін її на підтримку. Про це у п’ятницю, 5 липня, заявив під час пресконференції у Брюсселі генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

“Я думаю, що те, що ви бачили в Україні, демонструє, наскільки взаємопов’язаною є наша безпека. Північна Корея надає значну військову підтримку агресивній війні Росії проти України. Водночас ми бачимо, як Північна Корея інвестує в ядерний та ракетний потенціал. Ми глибоко стурбовані тим, що в обмін на підтримку, яку Північна Корея надає Росії, Росія допомагає Північній Кореї з її ракетною та ядерною програмами”, – сказав він. 

Генсек НАТО зазначив, що це лише демонструє взаємозв’язок між безпекою Альянсу і безпекою Південної Кореї та країн Азійсько-Тихоокеанського регіону.

“Члени НАТО також рішуче засуджують порушення Північною Кореєю численних резолюцій Ради Безпеки ООН і ядерну і ракетну програми, які вона здійснює, частково тому, що це загроза сусідам, але також і тому, що це виклик глобальній безпеці”, – додав він. 

Раніше повідомлялося, що США, Південна Корея та Японія засудили співробітництво між РФ та КНДР.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button