Світ

Спецслужби Марокко звинувачують у прослуховуванні телефона Макрона

Єлисейський палац заявив про проведення відповідного розслідування

Телефони президента Франції Еммануеля Макрона і членів уряду країни могли прослуховувати спецслужби Марокко за допомогою ізраїльської системи електронного шпигунства Pegasus.

Один з телефонних номерів Макрона був виявлений в списку номерів, які, ймовірно, прослуховувалися, заявив оран Рішар, голова правозахисної організації Forbidden Stories, яка брала участь в журналістському розслідуванні, – інформує 1NEWS.

При цьому незрозуміло, чи став телефон Макрона об’єктом хакерської атаки. Крім того, за цими даними, в списку марокканських спецслужб опинилися телефони низки членів французького уряду.

Французька газета Le Monde повідомила, що телефон Макрона був занесений у реєстр в березні 2019 року. За її даними, серед потенційних жертв стеження також був колишній прем’єр-міністр Франції Едуар Філіпп.

Єлисейський палац заявив про проведення відповідного розслідування.

Тим часом німецька газета Süddeutsche Zeitung повідомила, що в список для можливого прослуховування були включені номери 14 глав держав і урядів.

Серед них – колишній прем’єр-міністр Лівану Саад Харірі, глави урядів Марокко і Пакистану Саадеддін Отмані і Імран Хан.

18 липня були опубліковані результати кількамісячного журналістського розслідування “проєкт Pegasus”, до якого було залучено 16 редакцій, серед яких німецькі NDR, WDR, Süddeutsche Zeitung і Die Zeit, а також правозахисні організації Amnesty International та Forbidden Stories. У розпорядження журналістів і правозахисників потрапив список з 50 тисяч телефонних номерів – потенційних цілей стеження – з кількох десятків країн.

За даними проєкту, влада авторитарних держав і різні спецслужби могли роками стежити за сотнями правозахисників, журналістів і політиків, використовуючи шпигунську програму, розроблену ізраїльською фірмою NSO Group. У понад 1000 випадків вдалося ідентифікувати власників цих номерів, серед яких виявилися, зокрема, високопоставлені політики, адвокати, журналісти і правозахисники з Франції, США, Індії, Марокко, Мексики, Угорщини та цілої низки інших країн.

Джерело: Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button