Світ

Сьогодні у Сирії проходять президентські вибори

У Сирії в середу проходять президентські вибори в підконтрольних режиму Башара Асада районах, які опозиція назвала фікцією, а країни Заходу вважають їх нечесними, інформує 1NEWS з посиланням на “Європейську правду“.

Напередодні голосування держсекретар США, міністр закордонних справ Великої Британії та міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Італії виступили зі спільною заявою із засудженням “фальсифікованих виборів”.

П’ять країн заявили, що “підтримують голоси всіх сирійців, включаючи організації громадянського суспільства і сирійську опозицію, які засудили виборчий процес як незаконний”.

55-річний президент Башар Асад практично не має серйозних суперників і напевно виграє четвертий семирічний термін повноважень.

За словами міністра внутрішніх справ Сирії Мохаммеда аль-Рахмуна, понад 18 мільйонів сирійців мають право голосувати в країні та за її межами.

Він додав, що в цілому створено 12 102 виборчі дільниці Але не всі зареєстровані виборці зможуть проголосувати, тому що країна все ще охоплена насильством.

За допомогою Ірану і Росії Асад знову контролює понад 60% території країни. Повстанці, як і раніше, утримують деякі райони на півночі та північному заході Сирії, в той час як курди – на північному сході.

Верховний конституційний суд Сирії затвердив трьох кандидатів для участі в президентських перегонах, включаючи Асада.

Двоє інших – Абдулла Шаллум, ексміністр уряду, і Махмуд Мараї, опозиційний діяч, якого режим терпить і який живе в Дамаску.

Опозиція та її західні союзники неодноразово вимагали відставки Асада як перший крок до припинення громадянської війни і на шляху Сирії до демократичного майбутнього.

 

 

 

 

Back to top button