Світ

Собчак заявила, що Крим – це Україна

Телеведуча Ксенія Собчак, яка претендує на пост президента Росії, визнає, що Російська Федерація порушила Будапештський меморандум анексією Криму, інформує 1NEWS з посиланням на УП.

На прес-конференції вона відповіла, що Крим з точки зору міжнародного права – українська територія, але варіанту повернення його Україні не запропонувала.

«Україна – це найважливіший партнер Росії, безумовно. І відновити нормальні, кращі відносини – це, напевно, найголовніше завдання, яке сьогодні стоїть перед Росією, на мій погляд. Це вкрай важливо», – заявила Собчак.

Вона зазначила, що деякі питання «нагадують дитячі ігри: а ось чим доведеш, що ти вітчизняний», – і відповіла:

«З точки зору міжнародного права Крим український. Крапка. Далі – давайте розмовляти. Як це буде відбуватися, що буде далі, як буде продовжуватися життя людей, які живуть у Криму? Тому що це важливо: як ось ці люди завтра повернуться в Україну» .

«Там справді величезна кількість «рускіх» людей, які це («приєднання» Криму до РФ – ред.) дійсно підтримують», – зазначила Собчак.

«Але на конкретне запитання я даю конкретну відповідь: ми порушили наше слово. Ми порушили Будапештський меморандум 1994 року, ми обіцяли – і ми цю обіцянку не виконали. Крапка. Далі ми повинні обговорювати. Це велика проблема», – додала вона.

На думку Собчак, потрібно організовувати зустрічі з журналістами, експертами на цю тему.

«Не як політик, а як просто жінка Ксенія Собчак, я можу сказати, що зараз для Росії і України є найважливіше – відновити нашу дружбу за всяку ціну. Крапка», – наголосила новоспечений політик.

Із приводу українських політв’язнів Собчак сказала, що потрібно зібрати всю інформацію про них – і вирішувати проблему.

«У мене нещодавно була зустріч із правозахисниками, з людьми, які займаються цими проблемами. Вже є якісь прізвища, є завдання поставлені. Це велика проблема, якою потрібно займатися», – зазначила вона.

«Я, в тому числі, чекаю це від суспільства. Від українців ми теж чекаємо цих списків. Але також я чекаю від української сторони прізвища російських людей, які перебувають в ув’язненні в Україні. Для моєї кампанії це питання принципове», – заявила Собчак.

 

 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close