Світ

Смертельно небезпечна інфекція атакує перехворівших на Covid-19 в Індії

Індійські лікарі повідомляють про низку випадків, пов’язаних з рідкісною інфекцією під назвою мукормікоз, який ще називають «чорним грибком», серед видужуючих і видужавших пацієнтів з Covid-19, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Мукормікоз – дуже рідкісна інфекція, яку викликає слизова цвіль, що зазвичай зустрічається у грунті, рослинах, гної та гниючих фруктах і овочах.

Він вражає носові пазухи, мозок та легені людини і може бути небезпечним для життя у діабетиків або людей з важким імунодефіцитом, таких як хворі на рак або ВІЛ/СНІДом.

Лікарі вважають, що мукормікоз, смертність від якого становить 50%, може бути викликаний прийомом стероїдів, життєво необхідного лікування важкохворих пацієнтів від Covid-19.

Стероїди зменшують запалення легенів, спровоковане коронавірусів, і допомагають запобігти деяким пошкодження, які можуть виникнути, коли імунна система організму переходить у режим надмірної боротьби з ним. Але вони також знижують імунітет і підвищують рівень цукру у крові як у діабетиків, так і у пацієнтів, які не страждають на діабет Covid-19.

Вважається, що це падіння імунітету могло спровокувати мукормікоз.

За словами лікаря Наїра, що працює у трьох лікарнях у Мумбаї, що найбільше постраждали від другої хвилі пандемії коронавірусу, у квітні він вже прийняв майже 40 пацієнтів, які постраждали від грибкової інфекції. Багато з них були діабетиками, що вилікувалися від Covid-19 вдома. 11 з них довелося видалити око хірургічним шляхом. Шестеро пацієнтів, уражених «чорним грибком», померли.

У період з грудня по лютий всього шість його колег з п’яти міст – Мумбаї, Бангалор, Хайдарабад, Делі та Пуна – повідомили про 58 випадків зараження «чорним грибком».

Більшість пацієнтів заразилися через 12-15 днів після одужання від Covid-19.

Так, у лікарні Сіон в Мумбаї повідомили про 24 випадках грибкової інфекції за останні два місяці. Раніше у лікарні фіксували не більше шести випадків на рік цього захворювання.

Подібні випадки також зафіксовані у Бангалорі, де задукоментовано 19 випадків мукормікозу, що вразив, в основному, молодих людей.

Протягом 10 років у Бангалорі ніколи не фіксували понад одного або двох випадків мукормікозу на рік.

Пацієнти, які страждають на грибкову інфекцію, зазвичай мають симптоми закладеності носа і кровотечі, пухлину і біль в оці, опущення повік, та розмитість і, нарешті, втрату зору. Навколо носа можуть бути чорні ділянки шкіри.

Лікарі кажуть, що більшість їхніх пацієнтів спізнюються, коли вони вже втрачають зір, і лікарям доводиться видаляти око хірургічним шляхом, щоб інфекція не потрапила до мозку.

У деяких випадках пацієнти втрачають зір на обидва ока. У рідкісних випадках лікарям доводиться видаляти кістку щелепи хірургічним шляхом, щоб хвороба не поширювалася.

Протигрибкова внутрішньовенна ін’єкція, яка коштує 3500 рупій (48 доларів) за дозу і яку потрібно вводити кожен день протягом восьми тижнів, є єдиними ліками, ефективним проти хвороби.

 

 

 

 

Back to top button