Світ

Сім країн ЄС підривають умови для конкуренції на внутрішньому ринку

Критика стосується податкової політики Бельгії, Кіпру, Угорщини, Ірландії, Люксембурга, Мальти та Нідерландів

Єврокомісія розкритикувала низку країн-членів Євросоюзу через їхню “агресивну” податкову політику. Критика стосується Бельгії, Кіпру, Угорщини, Ірландії, Люксембурга, Мальти та Нідерландів і міститься у звіті Єврокомісії.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Deutsche Welle.

Податкова політика цих країн “підриває справедливість і однакові умови для конкуренції на нашому внутрішньому ринку”, – заявив єврокомісар із економічних та монетарних питань П’єр Московісі.

У деяких із вищезгаданих країн розташовані офіси мультинаціональних компаній, як-то Google, Apple та Facebook. Складні податкові моделі дозволяють великим компаніям уникати високих податків, а це збільшує навантаження на європейських платників податків, пояснив Московісі. На його думку, хоча деякі держави ЄС і докладають певних зусиль для оптимізації своїх податкових систем, але є “очевидним”, що необхідно ще багато зробити у цьому напрямку.

Ірландію, Нідерланди та Люксембург останніми роками часто критикують за їхню податкову політику. “Новачок” у цьому переліку – Угорщина. Відносини Будапешта і Брюсселя останнім часом залишаються напруженими у зв’язку з політикою угорського уряду щодо біженців та проблеми з дотриманням принципу верховенства права.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close