Світ

Швейцарія запровадила додаткові вимоги для в’їзду в країну

Федеральна рада Швейцарії запровадила додаткові адміністративні вимоги для в’їзду в країну, які передбачають більше документів про стан здоров’я. Про це повідомляє місцеве видання Le News, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“З 20 вересня в’їзд до Швейцарії ускладниться. Цей крок викликаний стурбованістю з приводу впливу на поширення вірусу прийдешніх холодів та осінніх свят”, – йдеться у повідомленні.

Минулого тижня Федеральна рада заявила, що поширенню вірусу, безсумнівно, сприяють відпочивальники, які повертаються з-за кордону.

Тому всі, хто в’їжджає в країну будь-яким способом, повинні заповнити онлайн-форму заявки Swiss PLF. З 20 вересня 2021 року вона буде обов’язковою для всіх – вакцинованих, невакцинованих і тих, хто одужав. Також вводиться обов’язкове тестування при в’їзді для мандрівників, які не були вакциновані або не перехворіли.

Ті, хто не був вакцинований і не хворів, також повинні будуть надати негативний тест (на антиген або ПЛР) при в’їзді та повторити його в протягом 4-7 днів після прибуття. Цей тест є платним, і його результати повинні бути відправлені до відповідного кантонного органу.

Щеплені або ті, хто одужав, повинні пред’явити дійсний covid-сертифікат при в’їзді, але не зобов’язані проходити тестування.

Будь-хто, хто не дотримується правил звітності та тестування, ризикує отримати штраф у розмірі до 200 швейцарських франків, 100 швейцарських франків за неповні форми і 200 швейцарських франків за відсутність сертифікатів здоров’я.

Винятки поширюються на мандрівників, які прямують транзитом через Швейцарію без зупинки, на водіїв, які професійно перевозять людей або товари, а також на осіб з прикордонних районів. Діти до 16 років також звільняються від проходження тесту.

Крім того, іноземці, в тому числі туристи, які були вакциновані за кордоном вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів, зможуть отримати швейцарський Covid-сертифікат.

Таке право надають вакцини:

  • Pfizer/Biontech
  • Moderna
  • Janssen (Johnson&Johnson)
  • AstraZeneca

За даними Swissinfo, люди, щеплені вакцинами Sputnik, Sinopharm і Sinovac, також можуть в’їжджати до Швейцарії, але право на отримання швейцарського імунного паспорту вони не мають. За допомогою онлайн-порталу Travelcheck туристи можуть перевірити, які особи з яких країн можуть в’їжджати до Швейцарії на яких умовах.

Нагадаємо, у червні органи охорони здоров’я Швейцаріії схвалили початок вакцинації проти коронавірусу неповнолітніх.

Того ж місяця в Швейцарії скасували вимогу носити маски і дотримуватися дистанції під час культурних і спортивних заходів. 

Back to top button