Світ

Швейцарія поверне Узбекистану гроші, “відмиті” оточенням доньки екс-президента

Швейцарська прокуратура продовжує розслідування щодо пов'язаних з цією справою п'яти осіб, в рамках якого було заморожено ще 650 мільйонів швейцарських франків

Федеральна прокуратура Швейцарії поверне Узбекистану 130 мільйонів швейцарських франків (133 мільйони доларів США), які були стягнуті під час розслідування щодо відмивання коштів оточенням доньки колишнього президента Узбекистану Іслама Карімова – Гульнари Карімової.

Про це повідомляє 1NEWS.

Під час шестирічного розслідування прокуратура змогла довести існування структури, призначеної для отримання хабарів, головно від іноземних компаній, в обмін на сприяння їхній діяльності на узбецькому ринку. У рамках цієї схеми відмивання грошей відбувалося за кордоном, в основному в Швейцарії, зазначається в повідомленні прокуратури.

Було встановлено, що протягом 2004-2013 років близький до Гульнари Карімової чоловік відкривав рахунки у швейцарських банках та підписував банківські документи, аби приховати надходження коштів. Повідомляється, що 22 травня 2018 року щодо нього було ухвалено вирок. Окрім стягнення 130 мільйонів швейцарських франків, чоловік з оточення Карімової має сплатити штраф розміром 390 тисяч франків. Він відбуває тривале покарання в Узбекистані.

Швейцарська прокуратура продовжує розслідування щодо пов’язаних з цією справою п’яти осіб, в рамках якого було заморожено ще 650 мільйонів швейцарських франків. Як повідомила прокуратура, розслідування дозволило порушити кримінальні справи за кордоном щодо телекомунікаційної компанії, яка визнала корупційні оборудки.

Джерело: Німецька хвиля

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close