Світ

Ще дві європейські лабораторії підтвердили факт отруєння Навального “Новічком”

Дві міжнародні лабораторії із Франції та Швеції підтвердили наявність слідів нервово-паралітичної речовини з групи “Новічок” в організмі російського опозиціонера Олексія Навального, який перебуває на лікуванні в Берліні, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті уряду Німеччини.

“Незалежно від розслідувань, що тривають з боку ОЗХО (Організації із заборони хімічної зброї – ред.), вже три лабораторії незалежно одна від одної надали докази наявності нервово-паралітичного агента групи “Новічок” як причини отруєння пана Навального”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що Федеральний уряд Німеччини звернувся до партнерів із Франції та Швеції щодо незалежної оцінки німецьких висновків на основі нових аналізів Навального. Результати цього огляду спеціальними лабораторіями в цих двох країнах підтверджують висновки німецьких фахівців.

У заяві нагадується, що 2 вересня 2020 року федеральний уряд оголосив, що за ініціативи берлінської університетської клініки Шаріте спеціальна лабораторія Бундесверу провела токсикологічне дослідження з використанням зразків біоматеріалу Навального та надала однозначні докази присутності в організмі хімічного нервового агента групи “Новічок”.

Це є серйозним порушенням Конвенції про хімічну зброю, підкреслюють в уряді ФРН, тому до аналізу доказів у справі Навального було підключено ОЗХО. Ця організація також взяла зразки у Навального та вжила необхідних заходів для проведення їх дослідження в референтних лабораторіях.

Берлін учергове закликав Росію “пояснити, що сталося”. Німецька сторона підтримує тісний контакт із європейськими партнерами щодо подальших кроків.

 

 

Back to top button