Світ

Сенат подолав вето Трампа на оборонний бюджет США з допомогою Україні

Нинішнє подолання вето стало першим за 4 роки Трампа на посаді і це можна трактувати як втрату впливу серед республіканців чинного президента після поразки на виборах

Верхня палата Конгресу (сенат) слідом за нижньою подолала вето президента США Трампа на оборонний бюджет країни у 740 мільярдів доларів.

Документ передбачає, зокрема, допомогу Україні та санкції проти «Північного потоку-2», – інформує 1NEWS.

Попри критику республіканців з боку Трампа, його однопартійці об’єдналися з демократами заради ухвалення оборонного бюджету.

Сенатори легко набрали дві третини голосів, необхідні для подолання вето — 81 проти 13.

Раніше подібна картина була й у Палаті представників, нижній палаті Конгресу — 322-87.

Проте таке голосування в Сенаті болючіше для Трампа, бо там більшість мають республіканці, серед яких за час свого президентства Трамп міг тримати партійну дисципліну. Нинішнє подолання вето стало першим за 4 роки Трампа на посаді.

Це можна трактувати як втрату впливу серед республіканців чинного президента після поразки на виборах. Сам Трамп був дуже незадоволеним через таку поведінку однопартійців і розкритикував лідерів республіканців.

«Слабке й втомлене “керівництво” (республіканців — ред.) дозволить зробити так, щоби поганий законопроект про оборонний бюджет ухвалили», — написав він у Twitter 29 грудня.

Сам закон, який продавив Конгрес, передбачає видатки у 740,5 мільярда доларів, на 250 мільйонів доларів США нададуть військову допомогу Україні. Також для України цікаво, що документ передбачає посилення санкцій проти двох російських газопроводів — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Серед іншого, під санкції США попадуть компанії, які надають сертифікаційні послуги або послуги зі страхування, необхідні для завершення будівництва «Північного потку-2».

Те саме очікує на компанії, які надаватимуть послуги з модернізації або встановлення зварювального обладнання на суднах, що завершують проект.

Джерело: Громадське

Back to top button