Світ

Саудівська Аравія почала будувати “місто розваг”

До 2030 року саудити розраховують на 17 мільйонів відвідувачів і на 1,5 мільйони гостей у 2022 році, коли "місто розваг" відкриють

Саудівська Аравія розпочала спорудження “міста розваг” неподалік столиці королівства Ер-Ріяда. У церемонії закладання першого каменя взяв участь король Салман. Проект “Кіддія-сіті” в 40 кілометрах на південний захід від Ер-Ріяда має на меті створення парку, який зможе позмагатися зі славнозвісним Діснейлендом. Площа майбутнього “міста розваг” – 334 квадратні кілометри, що у два з половиною рази більше за парк “Дісней Ворлд” в американському Орландо. Під час першої черги будівництва, яка має завершитися у 2022 році, спорудять район сафарі, гоночні траси і кілька тематичних парків.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Deutsche Welle.

За даними місцевих ЗМІ, лише інфраструктурні витрати на “місто розваг” становитимуть до 30 мільярдів ріалів (близько 8 мільярдів доларів США). А зведення різних споруд та атракціонів потягне ще на кілька десятків мільярдів доларів. До 2030 року саудити розраховують на 17 мільйонів відвідувачів і на 1,5 мільйони гостей у 2022 році, коли “місто розваг” відкриють.

“Кіддія-сіті” є частиною стратегії диверсифікації економіки країни Vision 2030, започаткованої кронцпринцем Мохаммедом бін Салманом. Вона передбачає також спорудження NEOM – центру високих технологій, який має позмагатися із американською Кремнієвою долиною, – та нового курорту на березі Червоного моря.

У лютому 2018 року управління розваг Саудівської Аравії заявило про намір провести понад п’ять тисяч фестивалів і концертів на території королівства цього року, що вдвічі більше, ніж у 2017-му. Королівство планує витратити на індустрію розваг близько 64 мільярдів доларів США впродовж наступного десятиліття. Нині саудити витрачають мільярди доларів на перегляд кіно і відвідування парків розваг у сусідніх туристичних мекках, як-то Дубаї чи Бахрейн.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close