Світ

Румунія оголосила представника посольства Росії персоною нон-грата

Румунія висилає чиновника з посольства Росії в Бухаресті. Так влада Румунії вирішила оголосити особою нон-грата на румунській території Олексія Гришаєва, заступника військового аташе при посольстві Російської Федерації в Бухаресті, пише румунське видання digi24.

«Міністерство закордонних справ повідомляє, що влада Румунії вирішила оголосити персоною нон-грата на румунській території пана Олексія Гришаєва, заступника військового аташе при Посольстві Російської Федерації в Бухаресті, враховуючи, що його діяльність та дії суперечать положенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року. Це рішення було передане російській стороні сьогодні, 26 квітня 2021 року, з нагоди виклику в штаб МЗС на прохання міністра Богдана Ауреску, посла Російської Федерації в Бухаресті, пана Валерія Кузьміна», оголошує МЗС.

Рішення румунської влади відбувається на хвилі висилки з європейських посольств деяких російських дипломатів.

Нагадаємо, чеський прем’єр-міністр Андрей Бабіш 10 днів тому оголосив, що Чеська Республіка висилає 18 членів російського посольства в Празі за підозрою у причетності російських спецслужб до підриву боєприпасів у 2014 році.

Також наприкінці минулого тижня три країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва – оголосили, що загалом вишлють чотирьох російських дипломатів на знак солідарності з Чехією.

Словацька влада вирішила вислати трьох російських дипломатів з тієї ж причини.

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску заявив минулої середи, що Румунія оголосить про можливе видворення російських дипломатів у разі виникнення необхідності.

«Якщо ми дійдемо до таких заходів, вони будуть оголошені, але ми не можемо заздалегідь визначитися з такими питаннями, які мають важливе значення, – відповів міністр закордонних справ на запитання про це рішення.

«Ми, безсумнівно, виявили солідарність з Чеською Республікою, ми висловили цю позицію навіть на засіданні Ради закордонних справ цього тижня. У дипломатичній практиці взагалі існує певний тип взаємності. Наприклад, коли ви оголошуєте персоною нон грата дипломата, ви очікуєте, що з іншого боку буде взаємність. Коли певна пропорційність перевищується, іноді виникають ланцюгові реакції. Ми побачимо, що буде далі», – додав міністр закордонних справ Румунії.

«Будь-яка загроза Румунії є загрозою для НАТО», – говорить міністр закордонних справ Богдан Ауреску , посилаючись на нещодавню заяву російського посла в Бухаресті, який заявив, що наша країна повинна бути стурбована, якщо вона «певним чином» залучена до військової авантюри «гарячими головами» в штаб-квартирі НАТО.

Back to top button