Світ

Розпочалось будівництво газопроводу, який з’єднає Молдову та Румунію

Газопровід стане продовженням побудованого раніше молдавсько-румунського газопроводу «Ясси-Унгени»

Румунська компанія «Transgaz» почала роботи з будівництва магістрального газопроводу «Унгени-Кишинів», який з’єднає газотранспортні системи Молдови та Румунії.

Про це поінформували у Міністерстві економіки та інфраструктури Молдови, повідомляє 1NEWS.

«Будівництво газопроводу відповідає національним інтересам Молдови і сприятиме економічному розвитку країни. Завдяки цьому проекту у нас може з’явитися альтернативне джерело поставок природного газу, що істотно зміцнить енергетичну безпеку», – зазначив з цього приводу віце-прем’єр Молдови, міністр економіки і інфраструктури Кирило Габуріч.

Також, за словами віце-прем’єра, побутові споживачі зможуть отримувати газ за нижчими цінами.

Газопровід стане продовженням побудованого раніше молдавсько-румунського газопроводу «Ясси-Унгени». Довжина нової «газової труби» – трохи більше 100 кілометрів, а загальна вартість проекту оцінюється приблизно в 120 мільйонів євро. Потужність газопроводу – більш як 1,5 мільярда кубічних метрів газу на рік, що істотно перевищує потребу Молдови в природному газі.

Раніше представники урядів Молдови і Румунії заявили, що введення в експлуатацію газопроводу відбудеться наприкінці 2019 року – початку 2020 року.

Джерело: Укрінформ

Back to top button