Світ

Розмовляють російською та працюють за копійки: в Естонії пояснили, чому не хочуть бачити українських заробітчан

За деякими оцінками, в Естонію протягом останніх років прибули понад 25 тисяч трудових мігрантів з України

Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме, який очолює Консервативну народну партію Естонії, заявив, що не схвалює масової трудової міграції з України в Естонію.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Німецьку хвилю.

За словами Хельме, для цього є дві причини, одна з яких – мовна проблема в Естонії через загрозу зростання ваги російської мови.

“Ми не хочемо, щоб їх стало тут занадто багато, – сказав міністр, говорячи про українських трудових мігарнтів. – Українці не розмовлятимуть тут естонською, вони розмовлятимуть російською – це все зрозуміло. Я розумію їх дуже добре, це, звісно, для них легше і вони поповнюватимуть російськомовне населення в Естонії. Тому ми проти того”, – додав Хельме.

Говорячи про масштаби притоку трудових мігрантів з України, естонський міністр наголосив, що треба зважати на статистику і на кількість населення у країні.

“В Естонії мешкає близько мільйона естонців. І якщо ми відкриємо усі двері та ворота для українців, то через деякий час… Ми ж бачимо статистику – десятки тисяч українців перебрались до Естонії. Це чимало для Естонії. (…) Якби нас було 100 мільйонів, то нехай би приїздили 100 тисяч українців”, – визнав він.

Урядовець також наголосив, що не можна порівнювати ситуацію в Естонії з Литвою, де до притоку українських трудових мігрантів ставляться досить позитивно.

“Ситуація в усіх трьох балтійських країнах дуже різна щодо етнічного складу. В Естонії десь 25 відсотків людей, які користуються, насамперед, російською мовою. У Латвії таких людей близько 40 відсотків. У Литві таких людей – 15 відсотків. Тож тут треба дивитись на те, чому в Литві говорять: “Нехай приїздять”. Там немає тої ситуації, що литовська мова може через деякий час опинитись у меншості. У нас і в Латвії ця небезпека існує”, – пояснив естонський урядовець.

Він також вказав і на економічні причини, з огляду на які, наплив українських трудових мігрантів не є, з його точки зору, бажаним.

“Вони готові працювати за мізерні зарплати. Втратять роботу наші люди – і естонці, і росіяни, які не готові працювати за мізерні кошти”, – пояснив урядовець.

За деякими оцінками, в Естонію протягом останніх років прибули понад 25 тисяч трудових мігрантів з України. Багато з них працюють у галузі будівництва.

За даними МВС Естонії, в рамках імміграційної квоти українці отримували найбільшу кількість тимчасових посвідок на проживання, ніж імігратнти з інших країн. Приміром, за перше півріччя 2018 року на українців припало близько 80 відсотків виданих посвідок на проживання в Естонії.

Back to top button