Світ

Росію назвали однією з головних загроз для безпеки ЄС

Росія і міжнародні кримінальні угруповання посіли друге місце серед головних загроз для безпеки Євросоюзу. Про це йдеться у доповіді Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), пише 1NEWS, посилаючись на ГОРДОН.

Рейтинг склали на підставі опитування експертів із 28 країн ЄС та аналізу європейських ЗМІ й офіційних документів. Згідно з доповіддю, головною загрозою для Європи є радикальні ісламістські угруповання, а на третьому місці опинилася Північна Корея.

Автори доповіді зазначають, що у 2008 році Росія була на четвертому місці за ступенем небезпеки, однак сприйняття РФ змінилося після анексії Криму. Також недовіра до Москви зросла через кіберзлочини і “ворожі дії в інформаційному полі”. Названі загрози збережуться як мінімум до 2028 року.

“Загроза від джихадистів, міжнародних злочинних організацій, Росії та Північної Кореї наступного десятиліття залишиться приблизно такою самою, а загроза від Туреччини і Китаю зросте”, – ідеться в документі.

28 травня президент Польщі Анджей Дуда під час засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві заявив, що Росія є найбільшою загрозою для світу.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close