Світ

Російському олігарху відмовили в отриманні посвідки на проживання у Швейцарії з жорсткою аргументацією

Влада Швейцарії відмовили російському бізнесмену Роману Абрамовичу в отриманні посвідки на проживання з побоювань, що його перебування в країні може представляти «загрозу громадській безпеці» і нанести «репутаційний збиток», пише видання «Русский еврей» з посиланням на швейцарські ЗМІ.

Роман Абрамович

Як з’ясувала газета Tages-Anzeiger, після подачі прохання в листопаді 2017 року міграційна служба країни звернулась в федеральну поліцію Швейцарії, щоб з’ясувати позицію відомства з надання Абрамовичу посвідки на проживання.

За даними журналістів, у відповіді поліції містилися твердження про те, що стосовно бізнесмена є «підозри у відмиванні грошей і можливих контактах з кримінальними структурами», а його швейцарські активи можуть нібито мати «частково нелегальне походження».

Юристи Абрамовича назвали всі ці твердження помилковими і заявили про намір судитися з тими, хто поширив інформацію про бізнесмена. За їх словами, публікація була зроблена з порушенням швейцарського Кримінального кодексу і законів про захист інформації.

Стаття в Tages-Anzeiger вийшла після того, як Абрамович програв судову суперечку швейцарському медіахолдингу Tamedia. Бізнесмен намагався через суд не допустити публікації відомостей про себе в пресі. Російський мільярдер і власник футбольного клубу «Челсі» жодного разу не був підозрюваним в будь-яких кримінальних справах ні в Швейцарії, ні в інших країнах.

Як зазначається в публікації Tages-Anzeiger, яка отримала доступ до документів, поліція не повідомила, на чому ґрунтуються її твердження про Абрамовича.

Швейцарський адвокат бізнесмена Даніел Гласл заявив, що Абрамович вкрай засмучений публікацією конфіденційної інформації про себе.

Юридична команда Абрамовича направила запит з проханням скорегувати наявні у поліції Швейцарії дані і тепер має намір домагатися порушення кримінальної справи проти тих, хто поширив інформацію про бізнесмена.

«Будь-які припущення, що Абрамович був пов’язаний з відмиванням грошей або мав контакти зі злочинними угрупованнями, є абсолютно неправдивими», – підкреслив адвокат.

«Не дивлячись на численні прохання, федеральна поліція не надала жодних доказів, які б підтверджували звинувачення, які його дискредитують», – додав адвокат.

Швейцарські ЗМІ повідомляли, що в липні 2016 року Роман Абрамович вже подавав прохання про надання дозволу на проживання в міграційну службу кантону Вале, проте пізніше нібито відкликав його з невідомих причин.

ЗМІ повідомляли про інтерес бізнесмена до альпійського курорту Вербье, який розташований на території кантону Вале.

У травні 1News з посиланням на ізраїльські ЗМІ повідомляло, що Абрамович отримав ізраїльське посвідчення особи. МВС Ізраїлю пізніше підтвердило отримання Абрамовичем посвідчення особи.

Нагадаємо, в квітні в Абрамовича закінчились британська віза, а нову йому поки не видали. За даними ЗМІ, влада Великобританії вимагає від бізнесмена пояснити походження його статків, якщо він хоче отримати нову інвестиційну візу. Пізніше джерело в оточенні Романа Абрамовича заперечувало цю інформацію.

Останні новини

Back to top button