Світ

Російські спецслужби надсилали фейкові листи сенаторам США від імені українців

Лист не викликав жодної реакції у сенаторів

У 2015 році представники ГРУ Росії направили фейкові листи сенаторам США нібито від імені українців, намагаючись вплинути на політику США щодо України.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Сенатори і конгресмени! Сьогодні ситуація в Україні вкрай погана. Україна у війні… Рівень корупції в українській армії величезний. Високопоставлений офіцер продає озброєння терористам”, – йшлося у листі, написаному ламаною англійською.

У петиції також містився заклик до американців відправити в Україну західних офіцерів для прямого контролю над українською армією.

Лист не викликав жодної реакції у сенаторів. Однак це була перша відома спроба з боку ГРУ вплинути на американських політиків.

Аналітики західної розвідки вважають, що кампанія переслідувала подвійну мету: ще більше деморалізувати українців після важких втрат і посіяти плутанину серед політиків США – змусити їх повірити в те, що самі українці втратили віру в свої збройні сили.

За інформацією представників західної розвідки, які говорили на умовах анонімності, за електронними листами стояв підрозділ ГРУ, відомий як Підрозділ 54777, або 72-й Центр спеціальної служби.

Джерело: Українська правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close