Світ

Російські компанії збираються відмовитися від долара

Великі російські компанії почали тестувати механізми укладання угод за кордоном без розрахунку в доларах на тлі загроз США розширити санкції, які вже обмежили доступ низки компаній РФ до міжнародної банківської системи, інформує 1NEWS.

Так, наприклад, російська Алроса – найбільший у світі виробник алмазів в каратах – повідомила, що влітку завершила пробну угоду в юанях з китайським клієнтом і ще одну транзакцію не в доларах з клієнтом з Індії.

Іншими компаніями, що працюють над схожими угодами, є Сургутнафтогаз, РосАгро і Норільський нікель.

Крім того, Кремль закликає компанії укладати більше угод з використанням інших валют, щоб скоротити залежність від долара.

Російський центробанк повідомив про зростання кількості недоларових угод. Частка рублевих операцій у сфері торгівлі товарами між Росією і Китаєм, а також Росією і Індією наразі становить від 10% до 20%. У секторі послуг цей показник вищий, повідомив Центробанк Росії.

Однак простір для ініціатив обмежений, уточнює агентство, – великі компанії все ще суттєво залежать від доларових угод, тоді як основна частина надходжень іноземної валюти в РФ припадає на продаж нафти, ціна якої номінована в доларах.

Крім того, закордонні банки, широко представлені у США, можуть побоюватися співпраці з будь-якою компанією, яка перебуває під американськими санкціями, навіть якщо розрахунки за угодами здійснюються не в доларах, зазначають банкіри.

Також одною з перешкод для компаній, що укладають угоди в рублях, є волатильність російської валюти. У період з 6 по 11 квітня, після того як Вашингтон ввів санкції відносно російського мільярдера Олега Дерипаски і низки його компаній, рубль втратив майже 13% вартості до долара.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close