Світ
Гаряча новина

Російська православна церква розриває відносини з Константинопольським патріархатом

На думку російської церкви, ситуація з томосом для України є "небезпечною для світового православ'я"

Патріарх Російської православної церкви Кирил припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія за богослужінням.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Синод прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви”, – сказав митрополит РПЦ Іларіон.

Також в РПЦ пропонують зібрати “всеправославний собор” через ситуацію з наданням автокефалії Українській православній церкві з боку Константинополя.

На думку російської церкви, ситуація з томосом для України є “небезпечною для світового православ’я”.

“Ми звернулися в своїй заяві до предстоятелів, глав помісних православних церков із закликом ініціювати всеправославне обговорення ситуації в Україні”, – сказав Іларіон.

Крім того, синод РПЦ ухвалив рішення припинити участь в структурах під головуванням Константинопольського патріархату.

Російська церква перериває участь в єпископських асамблеях, так само як і в богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинопольського патріархату.

Також буде припинено співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату.

“Це рішення поки що не позбавляє можливості кліриків Константинопольського патріархату і Російської православної церкви здійснювати спільні богослужіння”, – пояснив прес-секретар Кирила священик Олександр Волков.

Однак, в разі продовження діяльності Константинополя на території УПЦ МП, в російській церкві заявили, що “повністю розірвуть спільні служіння з Константинопольськими”.

Джерело: ТАСС

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close