Світ

Росії доведеться прикрутити половину потужності “Північного потоку-2”

Представники Франції та Німеччини досягли компромісу щодо поправок до європейської газової директиви, які стосуються, зокрема, проекту газопроводу “Північний потік – 2”, передає 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Компромісну пропозицію передано на розгляд Комітету постійних представників країн ЄС (Coreper), а голові Ради ЄС (зараз це Румунія) доручили розпочати переговори з Європейським парламентом про внесення поправки до газової директиви. Планується, що нова директива ЄС по газу буде готова до кінця травня 2019 року.

Де-факто нова версія газової директиви націлена на новий магістральний газопровід “Північний потік – 2”, який РФ будує по дну Балтійського моря.

Новий варіант директиви передбачає, що всі транскордонні газопроводи, тобто ті, які заходять на територію Євросоюзу з третіх країн, повинні резервувати 50% своєї потужності для прокачування газу від незалежних постачальників. Крім того, оператор газопроводу повинен бути повністю незалежний від газодобувних компаній.

Російський монополіст “Газпром”, який є єдиним постачальником газу для “Північного потоку -2”, не відповідає вимозі про розділення видобутку та транспортування. Найвірогідніше, росіянам доведеться тримати незавантаженою половину потужностей труби, щоб їх могли забронювати незалежні постачальники.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close