Світ

Росія втратила третину доходів від продажу нафти й газу

У бюджеті зросла частка витрат на охорону здоров'я (в 1,9 рази), соціальну політику (на 32%) і міжбюджетні трансферти (на 49%)

Pumpjacks are seen during sunset at the Daqing oil field in Heilongjiang province, China August 22, 2019. Picture taken August 22, 2019. REUTERS/Stringer ATTENTION EDITORS – THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. CHINA OUT.

Нафтогазові доходи федерального бюджету Росії впали за три квартали на 36% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це інформує 1NEWS.

За січень-вересень надходження від продажу нафти і газу склали 6 трлн руб. Витрати федерального бюджету виявилися рівні 15 трлн руб (зростання на 25%). Збільшення відбулося через фінансування витрат на боротьбу з пандемією COVID-19. При цьому доходи скоротилися на 12%, склавши 13,2 трлн руб.

У бюджеті зросла частка витрат на охорону здоров’я (в 1,9 рази), соціальну політику (на 32%) і міжбюджетні трансферти (на 49%). Дефіцит бюджету склав 1,8 трлн руб. Близько 40% річних витрат можуть припасти на IV квартал, відзначають експерти.

У вересні президент Росії Владімір Путін заявив, що Росія змогла злізти з «нафтової голки». Він зазначив, що вуглеводні залишаються основним джерелом надходжень до бюджету, однак в 2021 році частка доходів бюджету вперше в сучасній історії РФ впаде до третини.

Джерело: Mind

Back to top button