Світ

Росія скоротить видобуток нафти

У 2020 році Росія скоротить видобуток сирої нафти на 41-51 млн тонн. Про це стало відомо із заяви міністра енергетики РФ Олександра Новака, слова якого представлені Reuters, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Росія скоротить видобуток сирої нафти до 510-520 мільйонів тонн у 2020 році з 561 мільйона тонн в 2019 році“, – заявив Новак у Москві незабаром після переговорів ОПЕК про продовження угоди щодо скорочення світового видобутку нафти.

6 червня Росія та інші країни та члени ОПЕК погодилися продовжити до кінця липня угоду про рекордні скорочення видобутку нафти.

Росія повністю виконає угоду в цьому місяці, наголосив Новак.

США вже скоротили видобуток нафти на 1,9 мільйона барелів на день.

У квітні група країн ОПЕК+ домовилася скоротити протягом травня-червня видобуток нафти на 10% від світового обсягу, тобто на 9,7 млн барелів на день. Таке рішення було ухвалене для підтримки цін на паливо, які обвалилися через кризу з коронавірусом. Ці скорочення повинні були зменшиться до 7,7 млн. барелів на добу з липня по грудень.

Станом на березень 2020 р. до складу ОПЕК входили 13 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Лівія, Об’єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея. Країни, включені в список об’єднання, контролюють до 2/3 всіх родовищ нафти, що дає змогу диктувати умови іншим учасникам ринку. На них припадає до 35% обсягу видобутку нафти — майже половина світового експорту нафтопродуктів.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close