Світ

Росія розробила новий метод отруєння «Новічком» – ЗМІ

Зазначається, що нова система дає змогу досягти відразу кількох цілей: зокрема, відстрочити його дію і "замаскувати" - обидва ці фактори проявилися під час отруєння російського політика Олексія Навального

Російським ученим вдалося розробити нову систему доставки отрути групи “Новічок” в організм за допомогою нанокапсул.

Про це йдеться у спільному розслідуванні Радіо Свобода, Bellingcat, Der Spiegel і The Insider, – інформує 1NEWS.

Зазначається, що нова система дає змогу досягти відразу кількох цілей: зокрема, відстрочити його дію і “замаскувати” – обидва ці фактори проявилися під час отруєння російського політика Олексія Навального.

Журналісти також встановили, що провідну роль у цих розробках отруйних речовин сімейства “Новічок” відіграє розташований у Москві науковий центр “Сигнал”, який формально займається експортним контролем.

Зазначається, що ще одна ключова організація в російській програмі створення отруйних речовин – Випробувальний інститут військової медицини у Санкт-Петербурзі. Його керівник Сергій Чепур не раз контактував як з директором і вченими “Сигналу”, так і з високопоставленими офіцерами ГРУ, в тому числі незадовго до отруєння Сергія і Юлії Скрипалів. Очолюваний Чепуром інститут тісно пов’язаний з петербурзькою Військово-медичною академією ім. Кірова, яку закінчив один з “солсберійських отруйників”, військовий лікар Олександр Мишкін (“Олександр Петров”).

Чепур не раз телефонував як Мишкіну, так і його начальнику, генерал-майору Андрію Авер’янову, командиру військової частини ГРУ №29155.

Джерело: Укрінформ

Back to top button