Світ

Росія погрожує вийти з Ради Європи

Голова делегації РФ у ПАРЄ Пьотр Толстой заявив, що Росії слід бути готовою до виходу з Ради Європи, і що вона у такому випадку можу створити свій аналог Європейського суду з прав людини, повідомляє 1NEWS з посиланням на ЄП.

“Перше – ми повинні переглянути нашу роль в цій організації, друге – її покинути в разі, якщо тристороння процедура буде запущена щодо нашої країни”, – сказав Толстой в понеділок під час засідання в Раді Федерації, присвяченого 25-річчю членства Росії в Раді Європи.

За його словами, у разі виходу з Ради Європи Росія може створити “свій ЄСПЛ”.

“Ми можемо свій ЄСПЛ створити разом з нашими союзниками, якщо вони у нас є. А якщо їх у нас немає, ми можемо створити всередині нашої правової системи додатковий механізм контролю, який задовольнить сподівання наших громадян в частині захисту їх прав… Ми повинні думати про те, яким чином ми будемо формувати ті чи інші органи, які прийдуть на зміну, якщо ми раптом вийдемо з Ради Європи”, – сказав Толстой.

Раніше він заявляв про можливість запуску Радою Європи щодо Росії тристороннього механізму, що дозволяє вивести країну з організації в зв’язку з відмовою російської влади виконувати рішення ЄСПЛ про звільнення опозиціонера Алексєя Навального.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button