Світ

Росія не погоджується на посередництво Туреччини у вирішенні конфлікту на Донбасі

Міністерство закордонних справ РФ оцінило можливість Туреччини стати посередником між Росією та Україною у врегулюванні питання Донбасу. За словами офіційного представника відомства Марії Захарової, ні про яку посередницьку роль Анкари в урегулюванні ситуації на Донбасі мова не йде, повідомляє ТАСС.

При цьому дипломат заявила, що Росія не є стороною цього конфлікту, наголошуючи, що його учасниками є Київ та Донецьк та Луганськ.

«Ми, безумовно, вдячні турецькій стороні і зокрема президенту Туреччини за прагнення сприяти внутрішньоукраїнському врегулюванню (Росія називає війну на Донбасі саме так – ред. 1News). Важливим кроком в цьому напрямі міг би стати його внесок у переконання української влади відмовитися від агресивних планів щодо Донбасу, нарешті розпочати виконувати мінські домовленості у прямому діалозі з Донецьком та Луганськом», – резюмувала Захарова.

Нагадаємо, що Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країна готова бути посередником у конфлікті Росії та України.

«Наша позиція щодо ситуації в Україні є загальновідомою. Туреччина виступає за забезпечення миру з акцентом на становище кримських татар. Сподіваємося, що регіон не перетвориться на зону бойових дій і запанує мир. Туреччина готова до посередництва. Готова обговорювати це питання зі сторонами», – заявив президент Туреччини.

Back to top button