СвітУкраїна

Росія ініціює засідання Ради Безпеки ООН зв’язку із прийняттям Верховною Радою закону про мову

Делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Про це повідомив у Facebook речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

“Черговий акт абсурду, – пише Ніколенко. – Коментувати по суті це абсурдне звернення, яке здивувало не лише Україну, немає сенсу. Функціонування української мови в Україні ніяким чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Радбезу ООН”.

Ніколенко нагадує, що цей закон – внутрішнє питання України, яке в Кремлі намагаються політизувати.

“На жаль, ми спостерігаємо за невпинними спробами Росії маргіналізувати ключовий безпековий майданчик світу. Перетворити його на таке собі вечірнє шоу в стилі першого російського каналу пропаганди”.

Рішення про дату і час проведення засідання має схвалити голова Ради Безпеки ООН. У травні це – Індонезія.

25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення функціонування української мови як державної. 14 травня його підписав голова парламенту Андрій Парубій, а наступного дня – президент Петро Порошенко.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close