Світ

Росія готова повернути Україні захоплені кораблі – ЗМІ

Судна, повідомляють джерела, повернуть разом зі штатним озброєнням, але без боєприпасів

Росія поверне Україні кораблі, захоплені 25 листопада 2018 року поблизу Керченської протоки. Сторони вже узгоджують деталі: місце і час передачі трьох суден. Питання має бути врегульовано до саміту в “нормандському форматі”, який запланований на 9 грудня.

Про це повідомляє видання “Комерсант”, посилаючись на джерела, – інформує 1NEWS.

Так, два інформованих джерела повідомили, що прийнято рішення повернути Києву малі броньовані катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу”. За словами джерел, Росія і Україна зараз знаходяться на фінальній стадії переговорів, в яких беруть участь силові відомства і міністерства закордонних справ двох країн. Узгоджуються дата і точне місце передачі кораблів.

За словами джерел, повернення суден відбудеться не в порту, а в морі. “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” будуть відбуксовані трьома російськими буксирами в узгоджену сторонами точку, де їх повинні будуть зустріти три українські буксири.

Судна, повідомляють джерела, повернуть разом зі штатним озброєнням, але без боєприпасів.

Виявлена на них після затримання особиста зброю українських моряків, а також рації і документи, що містять інформацію про склад екіпажів та інші дані, залишаться в Росії.

“Все це фігурує в якості речових доказів у кримінальній справі, порушеній у РФ після інциденту”, – пише видання.

Джерело: Комерсант

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close