Світ

Росія буде випробувати гіперзвукову зброю

Росія планує початок державних випробувань новітньої гіперзвукової ракети “Циркон” з надводного носія у серпні 2021 року. Про це з посиланням на джерело в оборонно-промисловому комплексі РФ повідомляє російське агентство ТАСС, передає 1NEWS з посиланням на УНН.

“Перший пуск “Циркону” в межах держвипробувань з фрегата “Адмирал Флота Советского Союза Горшков” Північного флоту планується виконати у першій половині серпня. У другій половині серпня розпочнуться льотно-конструкторські випробування “Циркону” з атомного підводного човна “Северодвинск”, – сказало джерело.

Як зазначило джерело, “Северодвинск” виконуватиме перший випробувальний пуск “Циркону” з надводного положення, але в обох випадках передбачається вразити надводні цілі. За словами іншого джерела, всього в межах держвипробувань “Циркону” з “Адмирала Горшкова” планують виконати чотири пуски.

Ще у 2019 році у США склали доповідь про новітнє російське озброєння, де згадувався “Циркон”.

У квітні повідомлялося, що представник Пентагону, підполковник Томас Кемпбелл, говорячи про російські військові потуги, вказував, що в листопаді 2020 року Росія заявила про успішне випробування протикорабельної гіперзвукової крилатої ракети “Циркон”. Раніше офіційні особи в США зневажливо описували цю зброю як “надуману”. Однак голова норвезької розвідки заявляв, що “Циркон” — це дійсно “нова гіперзвукова технологія, від якої важко захищатися”.

Back to top button