Світ

Російський рубль стрімко знецінюється на тлі загострення війни на Донбасі

Долар у РФ почав дорожчати в середині березня: з 16 березня російська валюта подешевшала до американської приблизно на 7%

Російський рубль дешевшає щодо долара і євро – зараз долар до рубля коштує приблизно стільки ж, скільки у листопаді минулого року, коли у світі йшла друга хвиля коронавірусу, а інвестори чекали санкцій проти Росії після обрання президентом США Джо Байдена.

Зараз інвестори знову очікують на нові санкції для Москви, але основна причина знецінення російської валюти – у зростанні геополітичної напруженості на кордоні Росії та України, – розповідає 1NEWS з посиланням на ВВС Україна.

Долар у РФ почав дорожчати в середині березня: з 16 березня російська валюта подешевшала до американської приблизно на 7%.

Так само у середині березня почав змінюватися у Росії й євро – його курс піднявся до рівня листопада минулого року.

“Такої тривалої слабкості російська валюта не показувала з кінця минулого року”, – пишуть аналітики Райффайзенбанку.

Тоді у США проходили президентські вибори, на яких переміг Джо Байден. Багато хто чекав, що нова адміністрація президента США буде виступати за санкції.

“Ситуація останніх двох тижнів, на нашу думку, є виключно відображенням геополітики”, – пишуть аналітики Райффайзенбанку в своєму телеграм-каналі.

Вони відзначають, що рубль дешевшає при відносно стабільній нафті.

За їхньою оцінкою, долар зараз приблизно на 10 рублів дорожчий, ніж фундаментальний рівень, який визначається цінами на нафту.

В аналізі банку не уточнюється, про які саме геополітичні ризики йдеться.

Однак ослаблення рубля збіглося за часом з початком загострення ситуації на Донбасі та стягуванням Росією військ до кордонів України.

Економісти вважають, що основною причиною ослаблення рубля в першу чергу став ризик санкцій.

“Швидше за все, рубль зараз дешевшає через геополітику. Мабуть, побоювання нових санкцій пов’язані з тим, що вже зроблено, з висловлюваннями президента Байдена в тому числі”, – пояснює директор російського Центру дослідження фінансових технологій і цифрової економіки Сколково-РЕШ Олег Шибанов.

Він не впевнений, що причиною падіння рубля стало саме загострення ситуації на Донбасі. Він вважає, що комплекс причин може бути ширшим.

“Інвестори після приходу Байдена чекають… якщо не точкових, то, можливо, ширших санкцій. Плюс у повітрі зараз ширяє заборона на покупку нових цінних паперів російського держборгу”, – пояснює він.

На початку березня адміністрація Байдена ввела проти Росії санкції, які вступили в дію 18 березня.

Цей санкційний пакет був досить м’яким, але медіа прогнозують, що влада США планує жорсткіші санкції, включно з обмеженням на купівлю держборгу.

“Інвестори побоюються і намагаються скорочувати свої позиції в тому числі в російських ОФЗ (Облігацій федеральної позики російського Мінфіну. – Ред.), виводити звідси гроші. І це впливає на рубль”, – пояснює в бесіді з BBC економіст “Уралсиб” Олексій Дев’ятов.

Він також пов’язує курс рубля з політикою нової адміністрації США.

“Байден і його соратники ще до приходу в Білий дім говорили, що готові вводити нові санкції. Зараз, я думаю, ми спостерігаємо розвиток цієї ситуації”, – додає економіст.

У Райффайзенбанку не бачать перспектив для зміцнення рубля найближчим часом – при збереженні цін на нафту на нинішньому рівні.

І навіть якщо ціни на нафту виростуть, ефект від цього для рубля буде зведений нанівець через бюджетні правила, відзначають в банку.

Вони очікують, що інтервенції Центробанку Росії у II кварталі будуть вищими, що отримуватиме зміцнення рубля.

Російська влада при цьому не дуже стурбована ослабленням рубля.

Back to top button