Світ

Російські агенти кілька днів стежили за Протасевичем у Греції

Спецагенти з російськими паспортами стежили за опозиційним блогером Романом Протасевичем протягом декількох днів на Криті, перш ніж він сів на рейс Афіни-Вільнюс 23 травня, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Представники грецької національної розвідувальної служби (EYP) повідомили місцевим ЗМІ, що щонайменше троє невідомих стежили за Протасевичем в Афінах з моменту його прибуття напередодні конференції 9 травня. Після того, як конференція закінчилася 16 травня, Протасевич відправився у відпустку на кілька днів на Крит зі своєю подругою, де вони також перебували під спостереженням, як вважається, російських або білоруських розвідників, повідомив грецький чиновник.

Протасевич повертався до Вільнюса через чотири дні після закінчення економічної конференції в Афінах, «на якій були присутні багато білоруських дисидентів». Це привело до висновку слідчих грецької розвідки, що він весь час перебував під спостереженням у Греції.

Незадовго до польоту, за словами колег Протасевича, він бачив, як невідомі особи слідували за ним по афінському аеропорту і фотографували. Вважається, що ця команда спостерігала за блогером, щоб визначити, яким рейсом він полетить над повітряним простором Білорусі.

«У міру того як ми збираємо записи камер відеоспостереження з готелів, з Криту і з аеропорту, стає ясно, що за ними стежили фахівці розвідки з російськими паспортами», – сказав представник МВС, який попросив не називати його імені.

«Ми вважаємо, що ці люди діяли від імені Білорусі, і їм вдалося встановити, що Протасевич знаходився на борту літака, коли той пролітав над Білоруссю», – додав він.

Представник розвідки заявив, що грецькі служби були обурені проведенням подібної операції в європейській столиці.

«Співпраця з Росією, Сполученими Штатами, з іншою частиною ЄС є політичною і економічною необхідністю для Греції. Але ми не можемо ігнорувати незаконну операцію з викрадення людей, яка в основному проходила на нашій території. Греки не будуть з усіх сил створювати кому-небудь неприємності, але зберуть всі докази, які тільки зможуть, щоб бути частиною будь-якої відповіді ЄС в цілому», – пообіцяв чиновник.

 

 

 

 

 

Back to top button